image desc

HOŞGELDİNİZ

image desc

Analitik Yöntem & Euler Metodu

Analitik Yöntem & Euler Metodu

Bu çalışmada adi diferansiyel denklemlerin çözümünde kullanılan analitik yöntem ile Euler

Photoshop CS6 Araçları-3

Photoshop CS6 Araçları-3

Photoshop araçları anlatımımızın son makalesine gelmiş olduk Serinin diğer yazılarına ulaşmak için siteye göz atabilirsiniz.

Photoshop CS6 Araçları-2

Photoshop CS6 Araçları-2

Uzun bir aradan sonra bir başka Photoshop araçları anlatımında birlikteyiz. Yoğunluk nedeniyle biraz geç kalmış olsam da bundan

Veri Madenciliği ve Veri Ambarı

Veri Madenciliği ve Veri Ambarı

Büyük miktardaki veriler içerisinden önemli olanlarını bulup çıkarmaya Veri Madenciliği denir. Veriler üzerinde çözümlemeler yapmak amacıyla

Photoshop CS6 Araçları-1

Photoshop CS6 Araçları-1

Merhaba. Bu yazıda sizlere Photoshop açalarından (tools) bahsetmek istedim. Photoshop araçları oldukça fazla olduğundan  

OR Kapısının YSA Uygulaması

OR Kapısının YSA Uygulaması

Herkese merhaba. Yapay sinir ağları (YSA) Serinin 4.makalesi olan bu çalışmada OR  probleminin hem örneksel işlemlerle

YSA ile 2 Bilinmeyenli Denklem

YSA ile 2 Bilinmeyenli Denklem

Daha önceki örneklerde yapay sinir ağlarında sinüsoidal fonksiyonOR, XOR, AND problemlerinin matlab kodları vardı. Bu çalışmada ise iki

İş planı nedir, nasıl hazırlanır?

İş planı nedir, nasıl hazırlanır?

Zaman zaman hepimiz kendi işimizi kurmak istemiş ve bu doğrultuda hayaller kurmuşuzdur. Tabii ki bir işi hayalden gerçek hale dönüştürmek için

YSA ile Hava Sıcaklığı Tahmini

YSA ile Hava Sıcaklığı Tahmini

Bu çalışmada Yapay Sinir Ağları (YSA) ile hava sıcaklığının tahmini yapılmıştır. İleri beslemeli yapay sinir ağları modeli kullanılmıştır.

Matlab Nedir? Ne işe yarar?

Matlab Nedir? Ne işe yarar?

Tüm bilgisayar kurtlarına merhaba J Matlab nedir, neler yapılabilir, nerelerde kullanılır, matlab nasıl bir programdır gibi soruların cevabını yazmaya çalıştım.

YSA ile XOR Uygulaması

YSA ile XOR Uygulaması

Tekrar merhaba herkese. Karşınıza çıkma ihtimali olan Matlab'da Yapay sinir ağı uygulamalarını paylaştığımı söylemiştim.

CCTV nedir?

CCTV nedir?

CCTV Nedir? : CCTV “Closed Circuit Television” baş harflerinden meydana gelmiştir. CCTV teriminin Türkçe karşılığı "Kapalı Devre TV İzleme Sistemi"dir. 

Harmonikler ve Nonlineer Elemanlar

Harmonikler ve Nonlineer Elemanlar

Harmonikler, genel olarak nonlineer elemanlar ile nonsinüzoidal kaynaklardan herhangi birisi veya bunların ikisinin sistemde bulunmasından

YSA ile AND Problemi

YSA ile AND Problemi

Yapay sinir ağları meraklılarına ya da benim gibi yapay sinir ağızedelere merhaba. Bu çalışmada AND probleminin hem örneksel işlemlerle hem de toplu işlemlerle yapılan Matlab uygulaması

Sinüsoidal Fonksiyonun YSA Uygulaması

Sinüsoidal Fonksiyonun YSA Uygulaması

Merhaba arkadaşlar. Yapay sinir ağları dersinde başıma bela olan ve bir türlü hakkında döküman bulamadığım ödevlerimi (çözümleriyle birlikte) sizlerle paylaşmak istedim.

GNU Genel Kamu Lisansı

GNU Genel Kamu Lisansı

GNU Genel Kamu Lisansı (GPL): Piyasaya sürülen her yazılım, üretici şahıs ya da firmanın haklarını ve kullanıcının haklarını korumaya yönelik bir lisans anlaşması içerir.

 

bir kaç yazı halinde paylaşmayı uygun gördüm. Tasarımla, daha doğrusu Photoshop ile ilgilenen arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle...


 

 

Araçların sağ alt köşelerinde bulunan küçük ok işareti o aracın altında gizlenen başka araçların olduğunu gösterir. Bu gizli araçları görmek için Mouse ile aracı bir defa tıklayın ve bir süre bekleyin. Ya da aracın üzerinde Mouse ile sağ tıklayın.

 

 

 

Rectangular Marquee Tool (Dikdörtgen seçim aracı) : Kare veya dikdörtgen şeklinde seçim yapmaya yarar. Yapılan seçimin içi doldurularak kare, dikdörtgen oluşturulabilir.

Elliptical Marquee Tool (Daire Seçim Aracı): Elips veya daire şeklinde seçim yapmaya yarar. Yapılan seçimin içi doldurularak elips, daire oluşturulabilir.

Single Row Marquee Tool (Tek Satır Seçim Aracı): Yatay yönde tek piksellik seçim gerçekleştirir.

Single Column Marquee Tool (Tek Sütun Seçim Aracı): Dikey  yönde tek piksellik seçim gerçekleştirir. 

 

 Lasso Tool (Kement Aracı):  Kalemle çizim yapar gibi seçim yapmaya yarar. Alt tuşuna basarak seçili  alanın içinden istenilen kısmı çıkarabildiğiniz gibi, Shift tuşuna basarak da seçime yeni bir kısım daha eklenebilir.

Polygonal Lasso Tool (Çokgen Kement Aracı): Özellikle köşeli yapılarda düz hatlar şeklinde seçimler yapmaya yarar.

Magnetic Lasso Tool (Mıknatıslı Kement Aracı): Kontrast ve ton değerleri ile seçimler yapar.

 

Quick Selection Tool (Hızlı Seçim Aracı): Brush/Fırça aracındaki gibi boyama yapar şekilde hızlı seçim yapmaya yarar.

Magic Wand Tool (Sihirli Değnek Aracı): Görsel üzerindeki benzer renk piksellerini tespit ederek ona göre seçim yapar. Bu aracı kontrol paneldeki tolerans default değeri 32’dir, 1-100 arası değer vererek istenen hassasiyeti ayarlayabilirsiniz.

  

'grafik ve animasyon notları', 'grafik animasyon ders notları', 'photoshop ders notları', 'photoshop cs5', 'cs6 notları', 'cs5 araçları', 'cs6 tools', 'ali osman grafik ders notları', 'select tools', 'ali osman gökcan grafik dersi', 'myo ders notları'

 

Powered by Ali Osman Gkcan 2014 - All Rights Reserved.